Některé uklidní cigareta, jiné alkohol, ale mě psaní...

Prolog - Velkolepost

10. července 2012 v 22:05 | Óňa |  Velkolepost
Déšť spadal v malinkých krůpějích kapek, které se tříštily o nablýskanou zbroj Hagga, pána a vládce Narmoru, nejmocnější a nejnebezepečnější provincie v Gelduru. Sám Haggo seděl na statném oři, čítající dvojnásobnou váhu normálních válečných koní, jménem Stín.
Stín, původem hnědák, se díky magii Haggova čaroděje Isdara stal černějším jak noc s červenými duhovkami. V Nastálém chladu vydechoval Stín obláčky bílé páry z nozder, přičemž vydával nepřitozený skřehot, který děsil ostatní koně v čele královské gardy. Stín byl absolutně poslušný svému pánovi, se kterým častokrát sdílel i své tělo, kde se postupně podvoloval vůli Hagga a Isdara.
Narmor, nehostinná pustina na kraji Orgatry, provázela nesmrtelná historie plná nehynoucí slávy, strachu a hysterie. vlády králů Trixe a Atrona byla provázeny rebeliemi vůči právoplatnému vládci a ochránci dobra Orgatry. Za těch dávných dob se Narmor rozšířil přes polovinu území Orgatry. Trixe vládl ze svého sídla v Invenu, kde spřádal plány na dobytí hlavního tábora odpůrců jeho režimu, Brienu. Po letech obléhání a marných pokusů o dobytí Brienu povstelecký král zemřel a na jeho místo nastoupil jeho slaboudchý syn Remert, který se stáhl za hradby Invenu a nechal dílo svého otce napospas. Po dekádách útrap a ponižování se objevil nový povstelecký vůdce Atron, který vedl Narmor k jistému vítězství. Lidé z vesnic, ale i měst, se k němu přidávali po stovkách a tisícech. Nastala dlouhá válka trvající bezmála dvacetčtyři let. Narmor vítězil a zbývala už poslední bašta odpůrců, Brien.
Po nekonečné bitvě o město nakonec Atron zvítězil a vládl Orgatře zbylých deset let svého života, než na něj byla spáchána úkladná vražda a jeho říše se nerozštěpila mezi jeho čtyři syny, kteří ji nedokázali udržet v soustátí. Nakonec velkolepá říše Narmotu zanikla.

Nyní nastupuje Haggo v čele Narmorské armády proti spojenckým vojskům Orgatry vedený zbylými třemi porvinciemi - Tantalu, Krineru a Venuru. Avšak spojenectví tří provincí, jiank zvané Konspidium, je nestálé a plné úkladných manipulací. Pletichaření na každém rohu podkopává toto mocné společenství a poskytuje tím Haggovi nesmírnou sílu rozpínat se, po které tolik let touží.

Haggo, původem syn řezníka, byl bláhovým klukem ve věku osmi let, když do otcova krámku vešla Garda. Vyvedla jeho otce ven na ulici před jeho krámek a potupně se dožadovala doznání ze zrady. Haggo si moc dobře pamatuje, obličeje těch, kteří popravili jeho otce přímo na ulici, kvůli tomu, že se nedoznal. Tělo odvlekl povoz s voly a tak Haggo zůstal od osmi let sám, a už ani v krámku být nemohl, jelikož Garda odvedla svou práci důkladně a vše co bylo vevnitř shořela na popel během pár hodin.
Haggo vyrůstal na ulici, pojídal krysy a všelijakou havěť od brouků až po žížaly. Častokrát zůstával i několik dní o hladu a to ho přivedlo na pokraji nemoci zvané "Bílá Srst". Projevovala se masivním růstem bílých chlupů zejména v obličejové části. Po pokrytí celého obličeje nastala druhá fáze nemoci, která způsobuje zarůstání dýchacích trubic chlupy a následné udušení. I přes to, že tato nemoc má původ od krys a je velice smrtelná, Haggo přežil. Dnes má Haggo obličej plný jizev od nože, který dostal od otce, když si všechny chlupy i s kořínky vyřezal z obličeje.

Teď má Haggo v úmyslu pomstít se Gardě a znovu sjednotit rozpolcený Narmor v celistvý stát v tu nejvhodnější dobu. V době konání sněmu o zvolení nového krále Orgatry.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Krakin Shikazu Krakin Shikazu | Web | 11. července 2012 v 0:19 | Reagovat

Vypadá to dobře ^^
Tady jsem našla chyby:
,,vlády králů Trixe a Atrona byla provázeny´´- nesedí koncovky, asi byly provázeny, ne?
,,hlavního tábora odůrců´´-odpůrců
Jinak fajn! ^^

2 Óňa Óňa | 11. července 2012 v 8:22 | Reagovat

To se mohlo klidně stát už jen z důvodu nevyspání :D ... Navíc jsem přecvakával mezi blogem-skype-DH :D

3 Katt-Anna Katt-Anna | Web | 13. července 2012 v 0:40 | Reagovat

[2]: Normálka :D:D
já našla ještě
''V Nastlém chladu ''
nicméně.. zní to moc dobře, těším se na pokračování!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama